Forum BRYKIECIARKI Strona Główna BRYKIECIARKI
Maszyny i urządzenia do produkcji brykietów
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"mała brycieciarka domowa"
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BRYKIECIARKI Strona Główna -> Mechanika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adas_weteryniarz




Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 244
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bolków

PostWysłany: Pią 12:11, 29 Sty 2010    Temat postu: "mała brycieciarka domowa"

spotkałem ostatnio
[link widoczny dla zalogowanych]

co o tym myślicie?? ktoś z was już kupił taki wynalazek?


pomysł nawet ciekawy Wink


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez adas_weteryniarz dnia Pią 12:12, 29 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek4168




Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 743
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pią 15:49, 29 Sty 2010    Temat postu:

To jest przerobiona mała łuparka do drzewa , ma lichą wydajność i nie specjalnie twardy brykiet robi , bo nacisk to 5 , 8 ton, tylko.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez darek4168 dnia Pią 15:50, 29 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adas_weteryniarz




Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 244
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bolków

PostWysłany: Pią 21:46, 29 Sty 2010    Temat postu:

no tak sie domyslałem ..........

podobała mi się i wymysłiłem, że sobie mogę takie coś zrobić z łupiarki do drzewa, tylko zamiast okrągłego tłoka i lufy chciałem dać kwadratową 50x50 i tłok 40x40.
ciekawi mnie czy jakby dać do tej łupiarki mocnieszy silnik i pompe czy dało by to lepszy efekt???


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek4168




Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 743
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pią 22:33, 29 Sty 2010    Temat postu:

Jak mocniejsza pompa , to przewody muszą być o większym przekroju , rozdzielacz pod pompę i nawet filtr większy . To chyba lepiej zbudować ją od podstaw nic nie przerabiać.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adas_weteryniarz




Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 244
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bolków

PostWysłany: Sob 21:37, 30 Sty 2010    Temat postu:

no w zasadzie to racja .

myślę o zrobieniu tłoka i lufy z kwadratowego kształtownika o ściance 4 mm.

na brykieciarkach się nie znam, lae jestem na ukończeniu mojej lini do peletu i teraz myślę żeby obok lini postawić brykieciarkę.

powiedz no czy lufa na końcu powinna być zwiężona , czy tylko ona sama stanowi opór, jakiej wydajności powinna być pompa i jakie dawac ciśnienie??


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZUBEK13




Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 37
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 22:14, 30 Sty 2010    Temat postu:

Witam panowie.
Oryginał tej maszynki to BRIKOMAT 3000.no i tam za lufę służy rura grubościenna,a tłok trzeba wytoczyć z dostępnego materiału tak podali w projekcie no a reszta (elektryka i pneumatyka)to zależy od zasobu portfela.
No ale z tą ceną na allegro to troszkę przydużo.Tam jest tylko łuparka i lufa z tłokiem i ta łuparka jest 4 tonowa ,to samą łuparkę kupisz za jakieś 500,600zł i do tego jakaś tulejka z tłokiem no i jakaś większa donica jako zbiornik i jazda.
No ale to jest tylko moje zdanie,a wybór należy do ciebie.

Ale tego brikomata 3000 mam projekt i dopóki nie obejrzałem projektu to myślałem że jest bardziej komplikowany.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek4168




Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 743
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sob 22:14, 30 Sty 2010    Temat postu:

Lufa to mogła by być z kształtownika choć stal z której jest zrobiony to miękka jest , ale tłok to może się spęczyć, więc warto by było podeprzeć jego czoło mocując do środka kwadratu wałek np.fi 50 z tłoczyska siłownika pompa z silnikiem to zależnie od wydajności 40l/min 7,5KW silnik to tak do 100kg/h , do 200kg/h to około 70l/min 11KW ciśnienie jak będzie ponad 200bar to wystarczy . Cylinder i lufa jednakowej średnicy z zaciskiem lub siłownikiem blokującym na końcu.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adas_weteryniarz




Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 244
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bolków

PostWysłany: Nie 12:54, 31 Sty 2010    Temat postu:

no ja też ogladałem filmik na youtuble o BRIKOMAT 3000 i zaciekawiło mnie to.

myślałem też aby zrobić lufę z blachy pospawanej lub poskręcanej śrubami, ale trochę zabawy by z tym było.

czy jest jakś reguła/ zasada co do długości tłoka i lufy???

co do ceny tej małej brykieciarki to też myślą że troche przesadzili, choć napisane jest że silinik tam jest 2,2 kW to z 6- 7 ton moze ma?

kiedyś miałem podobna pompe założoną w ładowaczu. nie wiem czy dokładnie to była ta a pompowała jak głupia [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez adas_weteryniarz dnia Nie 13:24, 31 Sty 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek4168




Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 743
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Nie 14:37, 31 Sty 2010    Temat postu:

Co do lufy to tak po namyśle 4mm ścianka kształtownika to będzie za cieńka , tam jednak występują ogromne siły , powygina się , lepszy byłby ceownik (moja lufa to około 50cm). Im krótszy dajesz skok siłownika głównego tym mocniej musisz zagęścić surowiec wstępnie (mój ma na przykład skok niewiele ponad 200mm). Co do pompy to nie może być dużej wydajności bo silnik nie podoła , idealna by była dwustopniowa np. 60/10 , przełączająca się automatycznie przy wzroście ciśnienia , jest taka na Alegro, ale na wysokie obroty (3600) i ciśnieniu około 180bar, małym troche.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez darek4168 dnia Nie 14:45, 31 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adas_weteryniarz




Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 244
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bolków

PostWysłany: Nie 15:12, 31 Sty 2010    Temat postu:

mam jeszcze w domu kształtownik zrobiony z ceownika , chyba 90x 90.

myślę że z jakiegoś ceownika to będzie dobre rozwiązanie.
co do lufy to myślałem tak 50 - max. 100 cm długości.

myślałem też żeby założyć siłownik od wózka widłowego ale ma trochę krótki skok.

juz przypomniałem sobie jaka to pompa była, pojemność 50 cm3 tzn jakieś 120 l/min. i dlatego tak ładnie ładowacz na nie chodził.

darek myślę że ta mała lub trochę większa od nie na pierwszą moja konstrukcję dał by może radę?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZUBEK13




Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 37
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 20:46, 31 Sty 2010    Temat postu:

Ja mam 5 tonową łuparkę i silnik jest 2,7kw i przy łupaniu drewka szału nie robi.
A co do teg brikomata to na drugi tydzień wstawię parę szczegółów bo jeszcze tydzień siedzę na delegacji a nie chce jakiś bajek wypisywać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek4168




Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 743
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Nie 22:18, 31 Sty 2010    Temat postu:

Adas musisz próbować z tym co masz , jak będzie kiepska to zawsze możesz ją zmienić tylko że pompa nie może być zbyt wydajna a silnik do nej za mały np. 100l/min a silnik 3KW bo przy obciążeniu silnik padnie . Zubek jak będziesz mógł to wstaw te szczegóły , byłbym zainteresowany , może kiedyś się Tobie odwdzięczę.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez darek4168 dnia Nie 22:24, 31 Sty 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adas_weteryniarz




Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 244
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bolków

PostWysłany: Pon 11:17, 01 Lut 2010    Temat postu:

no ja też tymi szczegułami bikomtu byłbym zainteresowany Smile
moze kiedyś napiszę o mojej konstrykcji lini do produkcji peletu

czyli lepiej będzie dać mało wydajną pompe do większego silnika aby miał lżejszą pracę.
myślałem żeby pompę napędzać silnikiem 5,5 lub 7,5 kW od śrutownika bąk. pompe można by wtedy podłączyć bezpośrednio na silnik - jakieś 1400 obr./min. lub można by się pobawić i założyć na małe koło z przekładni napędzające kosz bijakowy. przełożenie tam jest jakieś 5 może 6 razy zwiększające obroty.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek4168




Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 743
Przeczytał: 5 tematów

Pomógł: 17 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pon 17:22, 01 Lut 2010    Temat postu:

Bardzo chętnie przeczytam o linii do produkcji peletu , choć zbudowałem brykieciarkę to z peletem też chciałbym spróbować.

Z tą mała wydajną pompą to nie tak do końca , silnik owszem będzie miał lżej ale prądu pobierze więcej , zestaw silnik pompa powinien być dobrany np. silnik 5KW pompa 30-35 l/min , 7,5KW pompa 45-50 l/min. To co wypisuję o tych pompach i nie tylko to nie jest ,,moja wiedza" to wiedza którą zdobyłem tu na forum , czytając posty i rozmawiając na PW. Czyli do swojej pompy musisz dobrać tylko silnik . Połączenie na sztywno , paski nawet klinowe będą się ślizgać.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez darek4168 dnia Pon 17:24, 01 Lut 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adas_weteryniarz




Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 244
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bolków

PostWysłany: Pon 20:04, 01 Lut 2010    Temat postu:

ja peleciarke kupiłem ale widze ze sama pelciarka nie wystarcza do efektywnej produkcji. ilinie mam już prawie ukończoną. teraz kończe kosz zasypowy zrobiony z rozsiewacza do nawozu typu lejek. zamontawałem do niego podajnik ślimakowy z możliwością regulacji wysypu. teraz męcze się nad odpowiednimi zamontowaniem napędu popdajnika i jednocześnie mieszadła.

ta moja pompa to typ 50 cm3 i ona podobno przy 2400 obr./min. daje 110 l wi ec z niej zrezugnuje i może zakupie taką 32 cm3 - to ona ok. 50 litró/min. przy 2400 obr. daje. taką na alegro to za nawet 130 zł znalazłem.

zastanawiam się nad siłownikiem, jaki wybrać bo w domu to narazie żadnego nie mam.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez adas_weteryniarz dnia Pon 20:10, 01 Lut 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum BRYKIECIARKI Strona Główna -> Mechanika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin